Můj druhý blog TADY  
Beyblade

8. září 2010 v 13:00 | Saili.chan
Jak sem vám říkala xD koukám na beyblade xDDD


Anime a manga Beyblade

Beyblade (ベイブレード, Beiburēdo) je Japonská manga napsaná a ilustrovaná Takao Aoki. Původně jako pokračování v CoroCoro Comic letech 2000-2002, byly jednotlivé kapitoly shromažďovány a zveřejňovány ve 14 tankōbon objemu Shogakukan. Série se zaměřuje na skupinu dětí, které tvoří týmy, s nimiž se potýkají navzájem pomocí vysoce výkonných točících kotoučů s názvem "Beyblade (Beyblades - Beyblady"), které ve svých nitrech někdy ukrývají mýtické duchy.
Manga Beyblade je licencována pro anglické jazykové verze v Severní Americe společností Viz Media . Manga byla adaptována na tři řady sezóna anime. První sezóna, trvající 51 epizod, vysílaná v Japonsku na TV Tokio od 8.ledna 2001 do 24.prosince 2001. Druhá sezóna, Beyblade V-Force se ucházela o dalších 51 epizod od 7.ledna 2002 až do 30.prosince 2002. Ve třetí sezóně, Beyblade G Revolution, rozložené 52 epizod a běžela z 6 ledna 2003 až do jeho ukončení na 29. prosince, 2003. Všechny tři sezony jsou licencovány pro anglickou adaptaci, vysílání, a uvolnění v Severní Americe Nelvana.

Anime Beyblade

Anime Beyblade byla adaptována v několika sériích.První sezóna, trvající 51 epizod, vysílaná v Japonsku na TV Tokio od 8.ledna 2001 do 24.prosince 2001. Druhá sezóna, Beyblade V-Force se ucházela o dalších 51 epizod od 7.ledna 2002 až do 30.prosince 2002. Ve třetí sezóně, Beyblade G Revolution, rozložené 52 epizod a běžela z 6 ledna 2003 až do jeho ukončení na 29. prosince, 2003. Všechny tři sezony jsou licencovány pro anglickou adaptaci, vysílání, a uvolnění v Severní Americe Nelvana.
Nový Beyblade s názvem "Metal Fight Beyblade" je v současné době ve výrobě. Tato série je vytvářena společně spol. Tatsunoko a synergie SP , a je založena na výše uvedených "Metal Fight Beyblade" manga. Premiéra byla 5. dubna 2009. Nelvana má licenci série a bude uvolněna v Severní Americe jako "Metal Fight Fusion".

Beyblade

Původní Beyblade anime série měla premiéru v Japonsku na TV Tokio 8. ledna 2001. TV se ucházela o 51 epizod až do jeho ukončení 24. prosince, 2001. Druhá sezóna, tzv. Beyblade V-Force (Beyblade 2002 v Japonsku), premiérově dne 7. ledena 2002 a TV TOKIO se opět ucházela se o dalších 51 epizod. Série končila 30. prosince 2002. Série třetí následovala po krátké přestávce, premiérově 6. ledna 2003 a běží po dobu 52 epizod do závěru série dne 29. prosince 2003. Série byla vypuštěna jak VHS a DVD,jen v první sezóně vyšla ve 12 svazcích. První dva svazky obsahovali tři epizody a zbytek pět epizod. Druhá sezóna byla vydána v 18 svacích, a třetí rozložená na 17 DVD svazků. Nelvana opět držela licenci v Severní Americe a brzy byli vypupuštěny první sezóny na DVD s anglickým dabingem. Druhá sezóna byla uvolněna jako box set, ale pouze v Austrálii. Funimation získal licenci pro třetí sezónu, uvolňuje první čtyři svazky s dabingem, Nelvana anglicky, pak se uvolňují další dva svazky s původním japonským dabingem a s anglickými titulky.

Beyblade příběh se točí kolem beybleydařů, kteří chtějí vyhrát mistrovství Beyblade. Tyson vstupuje na Regionální Beyblade Kvalifikační turnaj v naději, že je nejlepší Beyblader v Japonsku. Tyson stane proti Ray Kon , a poté co ho porazí stane se jeho největší rival Kai Hiwatari. Po zuřivé bitvě Tyson sotva porazí Kaie. Časem vytvoří tým, který se skládá z Tyson, Kai, Ray a Max a ti potom reprezentují Japonsko na mistrovství světa. Tyson a jeho přátelé míří také do Číny , aby zápasili proti starému týmu Rayie, Bílí tygři. Tysonův tým nakonev turnaj vyhraje. Po tomto, Tyson a jeho přátelé dorazí do USA a v boji proti Starz , které trénuje matka Max. Poté, co vyhrál American League, tým se dostává do Evropy. Aby se dostaly do Ruska musí se zaregistrovat na mistrovství světa a musí porazit tým Majestics , kteří jsou v Evropě top Bladeři. V Rusku se ocitají proti Demolic Boys , ruským mistrům, kteří jsou bezohlední a posedlý mocí. Později se zjistí, že demolici Boys jsou pouze nástroje pro BIOVOLT Corporation, společnost kterou provozuje dědeček Kaie, Voltaire a Boris. Kai později získává černého Dranzera. Tysonoův tým nakonec vyhraje a stane se mistrem světa.

Beyblade 2002/V-Force

Bladeři se rozělili. Každý poznal prohru kromě Kaie, který remizoval. Ale s kým? Později zjistí, že tyto Bladeři jsou skupina s názvem Saint Shields, která se snaží likvidovat duchy v Beybladech o kterých se říká, že jsou svatými duchy, jejichž výkon se nesmí dostat do nepovolaných rukou. Po sérii neúspěšných misí, tým Psykick se rozhodne vytvořit kopie čtyř svatých zvířat, známých jako "bestie Cyber-Bit". Ty následně chtějí využít proti Bladerům. Jejich turnaj se koná v Battle Tower. Nicméně, Bladeři musí napřed vyřešit zálažitost s Saint Shields. Tým pak jede na výlet do New York City, jak byly vyzvány od matky Maxe. Je prokázáno, že našla staré kameny které mohou mít vliv na Beyblading. Důvodem je to, že obsahuje stovky duchů, kteří byly uzavřeny ve skále předky Saint Shields. Vědci se tyto duchy snaží dostat z této skály do bleydů. V průběhu tohoto utrpení, tým získává nového člena, Zeo. Ten se stotožnujě s Tysonem. V průběhu je zjištěno, že Zeo je android. Tyson je schopen porazit Zeo po dlouhé a intenzivní bitvě a učí ho, že to co dělo nemá žádny vliv, pokud jste spokojeni s tím, kdo jste.

Beyblade G Revolution

Tyson se stává dvojtým mistrem světa. Max , Ray a Kai opouští tým aby mohly porazit Tysona a stát se skutečnými mistry světa. Zbývá v týmu pouze Tyson, Hilary a Kenny, ale přidává se k nim Daichi Sumeragi a Tysonův bratr Hiro Granger. Jeden týden po vyhlášení výsledků z mistrovství světa, Boris, sekundární darebák od první sezóny , se vrací a vytváří novou Beyblade zábava celosvětové asociace. BEGA nahradí BBA. BBA velitelství jsou demolovány a jinde, se odhalily nové BEGA ústředny. Boris obchoduje s blade jističi. Tyson zjištujě, že součástky z Maxova obchodu jsou nedostatečné. Kenny přichází s řešením, dělá nový typ beybladu,s použitím různých typů dílů. Ale oni potřebují ještě jednoho člena. Kai se nakonec vrátí k týmu. Daichi a Ray ztrácí na první dva zápasy a Max končí třetí zápas s nerozhodným výsledkem. Tysonův tým nakonec vyhrává a BBA je opět obnovena. Tyson a Kaie čeká na konci zvrat, který vám neprozradím.

Metal Fight Beyblade (Beyblade: Metal Fusion)

Spin-off série anime Beyblade, Beyblade: Metal Fusion (známý jako Metal Fight Beyblade v Japonsku), která měla premiéru na TV Tokio 5. dubna 2009 si brzo získala oblibu. Tento seriál stále vzniká. I přes své nízké hodnocení, 6. června 2009, ANN oznámil, že Nelvana kupuje licenci pro Ameriku pod názvem "Beyblade: Metal Fusion",a ta bude odvísílána na podzim roku 2010. Bylo rovněž uvedeno, že se podíleli na produkci.


První díly anglické verze by měli nést název "Face", "Clear Wheel", "Metal Wheel", "Track", and "Bottom". V této sérii na nás čeká hodně a hodně novinek!

Beyblade Movie (Film)

Beyblade: The Movie - Divoký Battle, film který vyšel jako výbušná Střelba Beyblade film: Battle! Takao VS Daichi ( 爆転シュート ベイブレード THE MOVIE 激闘!!タカオVS大地 , Bakuten Shūto Beiburedo THE MOVIE: Gekitou!! Takao VS Daichi ? ). Film je plný napínavých scén a zvratů a neshlédnout ho bybyla určitě chyba.

Beyblade Games / Hry

Zde naleznete seznam oblíbených her Bayblade
 • Beyblade (Game Boy Color)
 • Beyblade (PlayStation)
 • Beyblade 2 (PlayStation, Japan Only)
 • BeyBlade: Super Tournament Battle (GameCube)
 • Beyblade: GRevolution (Game Boy Advance)
 • Beyblade: Ultimate Blader Jam (Game Boy Advance)
 • Bakuten Shoot Beyblade 2002: Takao Version (Game Boy Advance, Japan Only)
 • Bakuten Shoot Beyblade 2002: Daichi Version (Game Boy Advance, Japan Only)
 • Beyblade V-Force 2 In 1 TV Game (Plug-and-Play)
 • Metal Fight Beyblade (Nintendo DS)"
 • Metal Fight Beyblade: Explosive Birth! Cyber Pegasis! (DS)
 • Metal Fight Beyblade: Gachinko Stadium (Wii)"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama